Az elmúlt napokban Örményország fővárosában, Jerevánban vett részt magas színvonalú nemzetközi tornán az U17”A” csapatunk. A debreceni lányokon kívül csak válogatottak szerepeltek a versenyen, a házigazdákon kívül Fehéroroszország, Grúzia és Jereván korosztályos csapata érkezett még. Annak ellenére, hogy egy évvel idősebbek között játszottak és minden ellenfelükkel szemben magassági hátrányban voltak, szépen helyt álltak Veres Petráék.
Az örmény válogatott ellen sikerült szettet is nyerni, a jereváni válogatottat pedig 3:2-re legyőztük.
A torna végeredménye:
- Fehéroroszország válogatottja
- Grúzia válogatottja
- Örményország válogatottja
- Eötvös DSE U17”A”
- Jereván válogatottja
Az első három helyezett csapat összesen 6 millió forintnak megfelelő dramot vehetett át Jereván polgármesterétől.
Az Eötvös DSE negyedik helyezett csapata: Barta Nóra Ildikó, Buglyó Viktória, Kis Polli, Kiss Kleó Kata, Moravecz Blanka, Nyitrai Lili, Rácz Lilla Magdolna, Radványi Virág Eszter, Udvarhelyi Gréta Mónika, Veress Petra, Zombori-Bódi Boglárka. Edzők: Szombathy András és ifj. Szombathy András


