Szettveszteség nélkül győzött a DSZC-Eötvös DSE

2022.11.27.

A női röplabda NBI-ben a DSZC-Eötvös DSE azt a Jászberényt fogadta, amely aranyjátszmában búcsúztatta a debrecenieket a Magyar Kupában a legjobb 16 közé kerülésért.
A hajdúságiak nem a legjobb előjelekkel várták a találkozót, mert az utóbbi három hétben teremproblémák miatt nem tudtak edzeni, ráadásul két játékosuk is betegséggel küzdött. A mérkőzés tétje az volt, hogy a győztes megszerzi első pontjait a bajnokságban, a vesztes pedig az utolsó helyre kerül. A tét rányomta a bélyegét az első labdamenetekre. Egy szép debreceni támadás centiméterekkel szállt outra, majd egyenlítés után egy hazai nyitásrontás következett. A házigazdák szerencséjére azután több labdát is elhibáztak a vendégek, így néhány pontos előnybe került a DSZC-Eötvös DSE. A vezetés megnyugtatta a pályaválasztókat és sorra tetszetős pontokat értek el, Alison Muldrow és Tóth Kinga támadásból, míg Juhász Flóra nyitásból volt eredményes. 12:9-es előny után átengedte a kezdeményezést a hazai csapat a Jászberénynek, aki éltek a lehetőséggel és 14:13-ra felzárkóztak. Fehérvári Vivien gondoskodott arról, hogy visszaálljon a négy pontos
különbség, egy jó támadás után két ász nyitással terhelte meg az ellenfelet. Pálfi Kitti továbbra is szépen osztogatta a labdákat ütőinek, így Berza Fanni támadásával 25:18-ra nyerte az első szettet a DSZC-Eötvös DSE.
A második játszma egy berényi hibával kezdődött, majd Alison Muldrow sorozatban három ász nyitást szervált. 6:2-es hazai vezetés után a JRK percei következtek és 9:11-re megfordították az eredményt. Ekkor lépett a pályára Fehér Anna Ditta, aki hosszú évekig kezdőjátékosa volt az Eötvös DSE-nek, de az idei szezonban eddig nem játszott. Az ő két ász nyitása is kellett ahhoz, hogy a debreceniek 14:12-re visszaszerezzék az előnyt. A játékrész hátralévő részében mindenki hozzátett valamit a sikerhez, Végh Kitti pontos bejátszásokkal, Alison Mulrow újabb ász nyitással, Berza Fanni egy szép sánccal, Pálfi Kitti pontos feladásokkal, Fehérvári Vivien, Juhász Flóra és Fehér Anna Ditta pedig eredményes támadás befejezésekkel járult hozzá, hogy a DSZC-Eötvös DSE megduplázza szettelőnyét.
A harmadik játékrész elején ismét Alison Muldrow jóvoltából szerzett 3 pontos előnyt a DSZC-Eötvös DSE. Mindét oldalon előfordultak ki nem kényszerített hibák, de aztán Fehér Anna Ditta és Juhász Flóra felváltva szereztek pontokat csapatuknak és már 13:7-re vezettek a hazaiak. Ezt követően több támadását is elhibázták a hajdúságiak és a JRK 17:15-re feljött. Megint a DSZC-Eötvös DSE percei következtek, 22:17-nél úgy tűnt, hogy izgalommentesen nyernek a házigazdák. Nem így történt, néhány eredményes vendégtámadás után Sléder Kitti ász nyitásával 23:23-nál kiegyenlítettek a vendégek. Ekkor tért vissza Tóth Kinga a pályára, akinek visszaállítása szerencsét hozott a debrecenieknek, mert a vendégek nyitást rontottak. Bár 24:23 után a hajdúságiak is hibáztak és 24:25-nél a Jászberénynek volt szettlabdája, a DSZC-Eötvös DSE Berza Fanni révén kiegyenlített, majd 27:25-re megnyerte a játszmát és így a mérkőzést.

DSZC-Eötvös DSE – Jászberény Volleyball Team 3:0 (18, 21, 25)
DSZC Mechwart András Technikum. Vezette: Kulcsár Gergely, Csizmarik József.
DSZC-Eötvös DSE:  Alison Michelle Muldrow (17), Berza Fanni (7), Tóth Kinga (2), Fehérvári Vivien (9), Pálfi Kitti (1), Juhász Flóra Anna (7). Csere: Végh Kitti (liberó), Fehér Anna Ditta (9). Edző: Szombathy András
Jászberény Volleyball Team: Fodor Lili, Juhász Viktória, Sléder Kitti, Somlai Réka, Faragó Fanni, Kovács Dorka Réka. Csere: Lagzi-Kovács
Maja (liberó), Mizsei Leila (liberó), Farkas Vivien. Edző: Deme Gábor.

A DSZC-Eötvös DSE legközelebb december 2-án 18 órai kezdéssel játszik a Debreceni Szakképzési Centrum Mechwart András Gépipari és
Informatikai Technikum tornacsarnokában a Vasas U21-es csapatával.