Ismét győzött a DSZC-Eötvös DSE

2023.12.19.

A felnőtt női röplabda NBII-ben szombaton délután a DSZC-Eötvös DSE az Egri Városi Sportiskolát fogadta. A hagyományoknak megfelelően az év utolsó hazai mérkőzése előtt a hazaik köszöntötték a tavalyi tanév (2022/2023.) tanulmányi és sporteredményei alapján az „Eötvös DSE jó tanuló, jó sportoló” játékosait, akik a következők:
Név: Oktatási intézmény: Tanulmányi átlag:
1, Barna Panni Ibolya Utcai Általános Iskola 5,0
2, Barta Nóra Ildikó Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI 4,53
3, Berza Fanni Debreceni Egyetem Közösségszervezés szak, 2. évfolyam 4,78
4, Fehérvári Vivien Andrea DSZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum 5,0
5, Gyöngyösi Réka DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája 4.5
18, Sári Dóra Edina Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola 4,66
19, Tóth Zsófia Lili DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája 5,0
20, Udvarhelyi Gréta Mónika Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI 4,85

A találkozó hazai ponttal kezdődött, de hiába harcolt ki többször is előnyt a debreceni gárda, a vendégek mindig felzárkóztak és csak minimális különbséggel nyerték a szettet Dóka Vivienék. A második játszmában már jobban játszott a hajdúsági együttes és 6-7 pontos előnyt szerzett. Azonban egy hibás támadás és két rossz nyitásfogadás után feljöttek a Heves megyeiek, a hazaiak meginogtak és egyenlített az Eger. A harmadik játékrészben is sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de aztán Kovács Anett sikeres nyitásaival jelentős előnyt alakítottak ki Pálfi Kittiék, amit a szett végéig meg is tartottak. A negyedik etap elején Kozma Kitti köszönt be egy életerős ütéssel, Németh Anna és Berza Fanni révén több centertámadás is eredményes volt, Juhász Flóra a nyitásfogadásból és a támadásból is kivette a
részét, így – legalábbis az előző szettekhez képest – nyugodtabb lett a szettgyőzelem.
DSZC-Eötvös DSE – Egri Városi Sportiskola 3:1 (23, -23, 19, 19)
Debrecen, Jerikó u. 17. Vezette: Villás Tibor Richárd, Tóth Tamás.
DSZC-Eötvös DSE: Berza Fanni, Juhász Flóra Anna, Pálfi Kitti, Kovács Anett, Dóka Vivien, Németh Anna.
Csere: Kiss Lorina (liberó), Papp Csenge (liberó), Kozma Kitti, Lengyel Panna, Nagy Laura. Edző: Szombathy András
Egri Városi Sportiskola: Hernádi Anna, Juhász Dóra Petra, Kovács Villő Enikő, Pelyhe-Nemes Rózsa Napsugár, Hauer-Balázs Viktória, Molnár Gyöngyvirág. Csere: Majoros Petra (liberó), Báder Eszter (liberó), Schachinger Rita, Zeller Petra Anna. Edző: Juhászné Tóth Mária.

A DSZC-Eötvös DSE legközelebb 2024. január 14-én az egy ponttal előtte álló Jászberényi Röplabda Klub ellen játszik idegenben.